Dlaczego warto stosować orzechy piorące?

Coraz więcej gospodyń domowych szuka takich rozwiązań, które są pod różnymi względami bezpieczniejsze dla rodziny, a przy tym nie obciążają zbytnio domowego budżetu. W myśl zasady „ziarnko do ziarnka…” łatwo jest zaoszczędzić na kilku drobniejszych rzeczach. I tak sporo oszczędności można znaleźć w prozaicznej czynności prania odzieży. Chcemy mieć czyste ubrania, jednak tanie proszki nie zawsze radzą sobie z trudnymi plamami, zaś te o silniejszym działaniu mogą uczulać. Wobec tego warto sprawdzić, czy orzechy piorące będą dobrym pomysłem w naszym przypadku. Działają one podobnie, jak znane szerzej w Polsce kule piorące, z tym, że są bardziej naturalne, ponieważ składają się wyłącznie z samych orzechów, bez chemicznych dodatków.

Z całą pewnością można o nich powiedzieć, że nie powodują uczuleń, a ponieważ nie zawierają chemii, są bezpieczne dla środowiska. Naturalne mydliny wytwarzane przez orzechy wnikają w tkaninę i skutecznie usuwają trudne zabrudzenia. Ponadto stosowanie orzechów piorących wiąże się ze wspomnianymi oszczędnościami.

Podczas gdy dobry, drogi proszek do prania kończy się na przykład po miesiącu częstego stosowania, orzechy wystarczają jeszcze na wiele tygodni, zaś ceny obu produktów są porównywalne.

Opublikowano : on czwartek, Październik 13th, 2011 at 18:52 w kategoriach Pomysł na... Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.