Jak wybierać dobre herbaty szlachetne?

Polacy bardzo często piją kawę i herbatę. Mimo tego, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wypijana przez nas herbata nie ma zbyt wielu właściwości korzystnych dla zdrowia. Więcej mówi się o negatywnym wpływie kawy, gdyż duża dawka kofeiny jest niezdrowa dla naszego organizmu. A jednak, czarna herbata, w której gustują Polacy może powodować problemy z nerkami. Nie ma też żadnych większych zalet, poza tym, że jest smaczna i aromatyczna. Żeby zadbać o zdrowie powinniśmy, zatem sięgnąć po inne rodzaje herbat. Wśród tych lepszych, najlepiej wpływających na zdrowie wymieniana jest herbata zielona, czerwona i biała. Pierwsza z nich ma właściwości odchudzające. Przyspiesza metabolizm poprawiając ogólne samopoczucie. Podobnie jest w przypadku herbaty czerwonej, która pomaga spalać tłuszcz nawet bez dodatkowych ćwiczeń, jedynie stymulując przemianę materii. Jednocześnie, te herbaty szlachetne oczyszczają też nerki, więc nie musimy martwić się o ich choroby.

Natomiast herbata biała ma ponoć właściwości odmładzające i pomaga zapobiegać nadmiernemu starzeniu się. Jeszcze jednym niezwykle cenionym gatunkiem jest herbata yerba mate. Ma ona wielokierunkowy wpływ na ludzki organizm. Ma właściwości przeciwutleniające, co pozwala na zachowanie lepszego zdrowia i wyglądu. Regularnie spożywana chroni przed uszkodzeniami nasze DNA, obniża poziom cholesterolu we krwi i chroni przed otyłością.

Opublikowano : on wtorek, Maj 10th, 2011 at 18:52 w kategoriach Wymyślone przy kawie. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.