Jaką rolę odgrywa kolagen?

Gładka i jędrna skóra jest przywilejem młodości, którą każdy chciałby zachować na jak najdłużej. Wiele zależy od nas samych, od tego, jak o siebie dbamy nie tylko stosując odpowiednie kosmetyki, ale też właściwie się odżywiając, jednak na pewne genetyczne uwarunkowania nie mamy wpływu. Niektórzy zaczynają się widocznie starzeć szybciej niż inni, choćby nawet robili dla swojego ciała wszystko co najlepsze. Warto jednakże wiedzieć, że za to, jak długo nasza skóra pozostaje młoda odpowiedzialny po części jest kolagen naturalny, zawarty właśnie w skórze. Jest to składnik, który nadaje cerze elastyczność, powoduje, że jest sprężysta, bez zmarszczek i bez cellulitu. Kolagen jest czynnikiem powodującym, że skóra posiada zdolność do regenerowania się. Dzięki niemu szybciej znikają pomniejsze blizny.

Niestety z biegiem lat zawartość tego składnika zmniejsza się, a to powoduje, że skóra wiotczeje i staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Warto więc zainwestować w naturalny kolagen znajdujący się w najnowszych kosmetykach. Na rynku pojawiła się nawet cała linia produktów dostarczających go w każdy możliwy sposób. Do wyboru mamy zatem kremy, odżywki, balsamy i inne specyfiki.

Opublikowano : on poniedziałek, Luty 20th, 2012 at 18:52 w kategoriach Ważne sprawy. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.