Jakie znaczenie ma atest w zabawce?

Naśladowanie dorosłych podczas zabawy w sposób naturalny prowadzi do zabawy w dom czy też sklep. Jest to doskonały czas na zakup pierwszej lalki, mebli do domku, dla dziewczynek zestawu do gotowania, a dla chłopców małego majsterkowicza, a może wóz strażacki? Wszystko w zależności od wieku dziecka. Ważne aby były to bezpieczne zabawki.

Przy zakupie dla tego najmniejszego malucha należy szczególnie zwracać uwagę na zabawki atestowane.

Zabawki atestowane to, takie, które przed dopuszczeniem do obrotu otrzymają certyfikat, że dany produkt posiadł wszystkie wymogi bezpieczeństwa np. w zakresie właściwości mechanicznych, fizycznych, chemicznych, elektrycznych, a także o palności i radioaktywności. Na każdej zabawce powinna być informacja o wieku dziecka, dla którego jest przeznaczona ta zabawka.

Podsumowując: kupujemy zabawki dostosowane do wieku i umiejętności dziecka, dokładnie oglądamy zabawkę, czy nie ma niebezpiecznych, małych elementów, czytamy etykietę, instrukcję użytkowania. Nie chcemy aby nasz maluch zadławił się grzechotką ( gryzakiem), lub, żeby jego zabawka była wykonana z materiałów rakotwórczych. Instrukcje i wszelkie informacje użytkowania powinny zawierać zabawki na baterie, które powinny być bezpiecznie schowane przed dzieckiem. Zabawki elektryczne dla dzieci starszych nie mogą być zasilane napięciem wyższym niż 24V.

Opublikowano : on czwartek, Marzec 10th, 2011 at 18:52 w kategoriach Ciekawe artykuły. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.