Jamnik szorstkowłosy – opis rasy

Jamniki szorstkowłose to najmłodsza odmiana jamników wyhodowana przez człowieka. To pies typowo myśliwski, przystosowany do polowania na króliki. Jamnik to norowiec, wypłaszający zwierzynę z nor. Cechy charakterystyczne tej rasy to upór i wytrwałość. Jamniki szorstkowłose to także jedne z najbardziej wiernych i oddanych psów.

Kochają swojego właściciela całym sercem i są w stanie zrobić dla niego bardzo wiele. Uwagę zwraca także nieprzeciętna uroda i inteligencja tych sympatycznych psów. Osoby, które choć raz miały własnego jamnika szorstkowłosego twierdzą często, że nie wyobrażają sobie kupna żadnego innego psa – jamniki nie mają sobie równych. Miłość do nich bardzo często nie ogranicza się wyłącznie nad troskliwą opieką nad pupilem. Wyrazem sympatii do tej rasy może być także kupowanie różnego rodzaju akcesoriów, które się z nią wiążą, od breloczków począwszy, poprzez nalepki, na kubkach skończywszy. Sporą popularnością cieszą się też figurki schleich psy.

Wszystkie figurki zwierząt tej firmy zachwycają realizmem i wierności oryginałowi w najdrobniejszych szczegółach. Oferta firmy jest na bieżąco poszerzana i aktualizowana. W dziale schleich nowości oferowane są coraz to nowe figurki zwierząt, w tym również jamników szorstkowłosych, o które możemy uzupełniać swoje kolekcje.

Opublikowano : on sobota, Lipiec 16th, 2011 at 18:52 w kategoriach Ciekawe artykuły. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.