Obrusy w firmie – zadania sekretarki

W dzisiejszych czasach obowiązki osoby zatrudnionej na stanowisku sekretarki nie ograniczają się wyłącznie do odbierania telefonów i parzenia kawy. Dziś jej kompetencje są znacznie szersze. Wiele sekretarek prowadzi staranny terminarz swojego pracodawcy i planuje jego dni. W planie znajdują się nie tylko biznesowe spotkania, ale także zakupy, czy spotkania z przyjaciółmi – dobra organizacja czasu to podstawa efektywnej pracy. Sekretarka powinna dbać także o relacje pracodawcy ze współpracownikami i kontrahentami. To ona pamięta o wysyłaniu kartek świątecznych, czy imieninowych bukietów kwiatów. Jeśli w firmie organizowany jest bankiet, sekretarka musi zadbać o jego efektowną oprawę. Zamawia więc obrusy na stoły konferencyjne i bankietówki, dbając o to, by były jak najwyższej jakości. Obrusy do gastronomii używane w większości lokali to zdecydowanie za mało. Niejednokrotnie sekretarki muszą zamawiać je za pośrednictwem internetu, tak by spełniały nawet najbardziej wygórowane wymagania gości. Dobra sekretarka powinna dbać także o wizerunek firmy w oczach klientów. To ona zabawia gości, czekających na spotkanie z jej pracodawcą, oferując im kawę czy herbatę. Jej zadaniem jest sprawienie, by nawet najdłuższe oczekiwanie nie było uciążliwe. Zawsze powinna być miła i uśmiechnięta. Dotyczy to także rozmów przez telefon, czy pisania maili, które również wchodzą w zakres jej obowiązków. Nawet w stresowych sytuacjach, dobra sekretarka powinna być opanowana.

Bardzo często zdarza się, że pod nieobecność szefa to ona podejmuje różne mniej i bardziej istotne decyzje. W dzisiejszych czasach zawód sekretarki powinien być więc raczej określany mianem osobistej asystentki – w wielu przypadkach to ona ratuje firmę z opresji i umożliwia jej sprawne funkcjonowanie.

Opublikowano : on wtorek, Maj 10th, 2011 at 18:52 w kategoriach Pomysł na... Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.