Restauracyjny szyk w domu

Chociaż nakrycie stołu wydaje się być bardzo proste, bo w końcu wystarczy na blat nałożyć obrus, to jednak jego profesjonalne przygotowanie jest dość skomplikowane. Żeby stół prezentował się naprawdę atrakcyjnie, musimy zastanowić się, z ilu elementów powinna składać się konfekcja stołowa. Czasem wystarczy jeden, ale zachwycający obrus. Może on łączyć w sobie kilka barw albo wstawki o innej teksturze. Równie dobrze, może to być obrus ręcznie haftowany, który chcemy eksponować ze względu na imponujące rękodzieło.

Jeżeli wolimy skorzystać z dodatków, to warto sięgnąć po bieżniki lub nakładki. Można je ciekawie dopasowywać kierując się kolorystyką i wzornictwem. Natomiast, jeśli chodzi o serwety, to najlepiej prezentują się one jedynie w zestawieniu z jednolitym, gładkim obrusem. Musimy także przemyśleć kwestię materiałów.

Choć obrusy bawełniane są najpowszechniejsze, to jednak chcą uzyskać wyrafinowaną bieliznę stołową możemy sięgnąć po obrus z jedwabiu. Będzie delikatniejszy i bardziej gustowny. Próbując stworzyć wyjątkowo ekskluzywne nakrycie stołu powinniśmy wybrać skirting, który najczęściej łączymy jedynie z dopasowanymi nakładkami. Bez względu na to, jaki będzie nasz zestaw i z jakich materiałów go ułożymy, nigdy nie powinniśmy zapominać o bankietówkach. Każdy sklep z obrusami oferuje nam je w postaci nie tylko klasycznej, papierowej, ale również w wersji bawełnianej, a nawet jedwabnej. Wtedy są jeszcze bardziej atrakcyjne. Komponując ciekawe nakrycie stołu, dobrze jest wspierać się pomysłami zaczerpniętymi do fachowców. Odwiedzając lokale, możemy na przykład zwracać uwagę na obrusy gastronomiczne i ich zestawienie z pozostałymi częściami konfekcji. Wiele oryginalnych pomysłów znajdziemy również w sieci, a nawet w specjalistycznych poradników dostępnych w księgarniach.

Opublikowano : on sobota, Lipiec 16th, 2011 at 18:52 w kategoriach Pomysł na... Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.